KORFBAL CLUB NÁCHOD

Homepage

Chřenovice

MLADŠÍ ŽÁCI Z PLHOVA JSOU VÍTĚZI ČESKÉHO POHÁRU.

MČR NA TRÁVĚ V CHŘENOVICÍCH.

Každý rok, před mistrovstvím ČR,které je hráno jako Český pohár,se účastní náchodští korfbalisté soustředění,v Chřenovicích,které vedou bývalí hráči reprezentace,bývalí trenéři reprezentace,odborníci nad jiné povolaní Jan a Karel Konigsmarkové.

Tentokrát cestovalo na soustředění sedmnáct hráčů a v pátek je na turnaj doplnilo dalších pět,kteří se vrátili ze školy v přírodě.

Tréninky začínaly raním během,strečinkem a pokračovaly třemi dvouhodinovými bloky denně.Tak velký musel být záběr náchodských hráčů.Hráči a hráčky se zdokonalovali v herních činnostech jednotlivce,dvojic,trojic,čtveřic.Výsledkem měla být zlepšená součinnost jak v útoku,tak v obraně.

Jedinečného úspěchu dosáhli mladší žáci,mistři ČR.

Zcela jednoznačně a výrazně přehráli svého největšího soupeře ze Znojma a zvítězili v turnaji.

Denisa Kolářová se stala nejlepší střelkyní,Denisa Hurdálková byla oceněna reprezentačním trenérem Honzíčkem za svou bojovnost,Tereza Hurdálková zase za přesné a dokonale sladěné pohyby.Pozadu nezůstala ani Kateřina Štěpařová,která dobře doskakovala a po doskoku dokázala dávat koše.Bojovností vynikali i hoši : Piotr Piotrowski a Vu Thang Long.Oba zvládli bránit vysoké znojemské hráče. Tuto dvojici doplnil Tomáš Matuška a Lukáš Lanta,kteří dokázali,že umí střílet a dávat koše.

Karek Konigsmark: Družstvo se velmi zlepšilo,své soupeře přehrálo.Bylo radost je koučovat.

Jaroslava Pavlovičová : Soustředění jednoznačně splnilo účel za  kterým  sem přijíždíme.

Mladší žáci jsou naším letošním nejúspěšnějším týmem.

1.     místo a jasné přehrání Znojma je zasloužené.

Děvčata : Denisa Kolářová,Denisa Hurdálková,Tereza Hurdálková,Kateřina Štěpařová,

Hoši: Piotr Piotrowski,Vu Thang Long,Tomáš Matuška,Lukáš Lanta

 

Turnaje se účastnilo i družstvo minižáků,které mělo ve svém středu nové hráče,kteří  těžko mohli nahradit nemocné kamarády.Přesto se družstvu podařilo ve skupině porazit soupeře z Kutné Hory a získat tak třetí místo.Ve finálovém souboji bohužel již tento výkon nezopakovali a o koš jim  třetí místo uniklo.Přesto tento výkon není zklamáním.Družstvo však čeká spousta práce,ale děti už vědí,že pilný trénink nese svoje ovoce.

Děvčata : Gabriela Hurdálková,Simona Kulovaná,Pavlína Štěpánová,Renata Vejrychová,

Hoši : Václav Maršík,Ondřej Ptáček,Jakub Tatai, Dao Duc Min.

Součástí turnaje bylo i školení rozhodčích.Také zde měl náchodský korfbal své zastoupení : Licenci D získala Pavlína Jirmanová,licenci C potvrdil Tomáš Rompotl.

Navíc Tomáš Rompotl společně s Jakubem Šimkem,získali v dresu Kolína B titul v České dorostenecké lize.

Družstvo starších žáků se podruhé v historii probojovalo do semifinále ligy a tak lze tento korfbalový rok hodnotit jako velmi úspěšný.

Navíc ,díky svým výkonům, budou mít náchodští korfbalisté možnost účastnit se korfbalové akademie. Je to soustředění talentovaných hráčů do 16, 19 a 21 let.

V nominaci jsou : Tomáš Rompotl,Jakub Šimek,Jan Šimek,Kateřina Joštová,Pavlína Škodová,Pavlína Jirmanová a Denisa Hurdálková.
Žádné komentáře
 
Copyright © 2007 KCV NÁCHOD XAIR | vytvořil ŠÍMA mistři čr na trávě 2006 ... mistři čr 2006 ... holandsko allmer 2.místo ... vícemistři čr 2007 ... mistři čr 2007 ... mistři 1.ČDKL 2008 ... mistři čr 2008 ... mistři čr na trávě 2008...