KORFBAL CLUB NÁCHOD

Homepage

Rozhovor s Martinem Bittnerem

Přinášíme Vám rozhovor s Martinem, který nám velice pomohl v přípravě na finále jak mladších tak i minižáků a dorostu pomohl v taktice. Moc ti děkujeme a tajně doufáme, že nám když bude potřeba opět vypomůžeš.
doplněny fotky


Kdy a kde jsi se poprvé setkal s korfbalem?

Korfbal jsem začal hrát v roce 1990 a přivedla mě k němu má vychovatelka ,která na učilišti,které jsem navštěvoval,založila kroužek netradičních sportů.Pak tak nějak postupem času z toho vznikl korfbalový klub v Hradci Králové

 

Jak dlouho si hrál korfbal aktivně?

Tak aktivně jsem korfbal hrál od zmiňovaného roku 1990 a poslední sezonu jsem měl v roce 2005.Z toho od roku 1994 do MS 2003 v Rotterdamu,jsem byl členem seniorské reprezentace.


Co tě na korfbale nejvíc zaujalo a čím ti připadá výjimečný?

Korfbal je velice dynamický sport ,kde se samozřejmě jedinec bez dobrých spoluhráčů těžko prosazuje,takže se u něho musí přemýšlet jaká strategie je v danou chvíli je pro tým nejprospěšnější.Těžko se to říká ve 2 větách

Co ti korfbal přináší? 

Budu mluvit spíš v minulém čase.Přinesl mě spoustu kamarádů a kamarádek ,ze všech koutů republiky a potom mě samozřejmě přinesl spoustu nezapomenutelných zážitků a to nejen těch sportovních.

 

Jaký je tvůj nejlepší korfbalový zážitek?

Co se týká těch sportovních zážitků,tak to bylo ME v Barceloně,kde jsme ve finále tohoto šampionátu vedli po poločase nad Holandskem 7-6.Druhý poločas se nám již tak nedařilo a prohráli jsme myslím 15-11.

 

Naopak je nějaký zážitek, na který nerad vzpomínáš?

No nějak si nemohu vzpomenout….snad takové zklamání z toho ,že jsme se kvůli finančním potížím nemohli zúčastnit MS v roce 1999 v australském Adelaide.Myslím ,že v tuto dobu byla spousta členů repre v životní formě a bylo to pro nás veliké zklamání…

 

Nepřemýšlel si někdy o tom, že by si se opět vrátil na hřiště?

Ale je jasné že někdy si člověk řekne ,že by si rád korfbal zahrál.Potkal na hřišti své někdejší protihráče a nebo spoluhráče..To je jasná věc.Mrzí mě ,že korfbal v českých podmínkách je časově náročný sport a to zejména kvůli dojíždění na zápasy.

 

 

Co by si vzkázal lidem, který korfbal neznají a nebo jej odsuzují?

Ať neposuzují něco co nezkusili hrát.Pravda je,že se korfbal někdy ne uplně dobře prezentuje,ať ho nespojují s žádnou košandou,je to sport jako každý jiný.Dobrý korfbalista musí být komplexní hráč,dobrý střelec,dobrý obranář,musí umět pracovat pro tým,protože i na vynikajicího střelce existuje dobrý obranář a dobrý tým musí začít hrát přes někoho jiného a střelce použít pro jinou činnost.

 

Jaký je tvůj největší ůspěch?

Tak určitě je to 2.místo na mistrovství Evropy,které se konalo ve španělské Barceloně.Je to vlastně první a doufám že ne poslední porážka velkého rivala z Belgie na seniorské úrovni.

 

Co si myslíš o Náchodských dětech, nebo lépe o klubu.?

Myslím že ve vašich řadách je poměrně dosti talentů,kteří mají předpoklady  hrát korfbal na velice vysoké úrovni.Může to ,ale ovlivnit ještě spousta aspektů a na druhou stranu jsou u vás ,tak jako i v jiných klubech děti,kteří si ještě neuvědomují,že sportu není třeba na treninku obětovat pouze čas,ale hlavně pozornost a snahu pracovat na tom,co trenér v tu danou chvíli po nich chce.Ale je u vás ,myslím dost nadšenců,kteří chtějí hrát dobře korfbal a začínáte mít i dobré výsledky ,což by měla být ta nejlepší motivace k další práci.


Poslední komentáře
05.05.2008 17:32:46: Ahoj,děkuji za rozhovor s Martinem a prosím o svolení uveřejnit ho v Náchodském deníku.
 
Copyright © 2007 KCV NÁCHOD XAIR | vytvořil ŠÍMA mistři čr na trávě 2006 ... mistři čr 2006 ... holandsko allmer 2.místo ... vícemistři čr 2007 ... mistři čr 2007 ... mistři 1.ČDKL 2008 ... mistři čr 2008 ... mistři čr na trávě 2008...